Jak korzystać z I-BUK Libra? Przypominany jak poruszać się po platformie...

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami.
W platformie I-BUK Libra pod adresem http://libra.ibuk.pl uzyskujemy możliwość zapoznawania się z wybraną pełną treścią książek w dwóch wariantach:

 • automatycznie, gdzie nie trzeba się logować - przez sieć Uczelni na komputerach stacjonarnych czy przez Wi-Fi
 • przez kod PIN - poza Uczelnią np. w domu poprzez komputery domowe, albo będąc gdzieś w drodze poprzez inne urządzenia mobilne.

Aby otrzymać kod PIN należy zgłosić się do pracownika Biblioteki WSPS.

Gdy już otrzymamy kod PIN, mamy pierwszą rejestrację oraz zalogowanie się, gdzie otwieramy stronę http://libra.ibuk.pl i wykonujemy kolejno następujące kroki:

 • najpierw rejestrujemy się na stronie pod w/w adresem wpisując swój adres e-mail i dowolnie przez siebie wybrane hasło, które później będziemy używać każdorazowo przy logowaniu na platformę oraz uzupełniamy dodatkowe dane,
 • a podany przez nas adres e-mail, przychodzi nam wiadomość potwierdzająca, gdzie po jej zaakceptowaniu, teraz się pierwszy raz logujemy się na platformę tzn. podajemy nasz adres e-mail i wybrane wczesniej hasło do platformy,
 • gdy już zalogowaliśmy się na platformę, z prawego górnego rogu strony wybiramy 'Moje biblioteki' i 'klikamy' na Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego,
 • następnie dodajemy otrzymany od pracownika biblioteki kod PIN.

Teraz jesteśmy zalogowani, można zapoznawać się z treścią książek.

Każda osoba otrzymuje tylko jeden kod PIN i wpisuje go tylko raz przy pierwszym logowaniu. Przy kolejnych zalogowaniach na platformę, ta automatycznie pamięta nasz dodany wcześniej PIN.

Przy logowaniu za pierwszym razem i każdorazowo potem wpisujemy swój adres e-mail i wybrane wcześniej zapamiętane przez nas hasło. Krótka instrukcja rejestracji i logowania platformy do zapoznania w pdf kliknij tutaj aby pobrać

 • Z tego samego tytułu publikacji jednocześnie może korzystać 5-osób.
 • W razie przekroczenia 'limitu osób', trzeba wrócić do zainteresowanej książki w późniejszej chwili.
 • Dodatykowo każdy czytelnik po zalogowaniu się na platformę I-BUK Libra i czytaniu treści książki, ma możliwość zaawansowanej pracy na tekstem w indywidualnym oknie 'zakładki' zwanym MyIBUK.
 • Zakładka' MyIBUK posiada wiele pomocniczych funkcji przy pracy nad treścią publikacji m.in.: zaznaczanie tekstu, robienie notatek, wycinki, start w miejscu, gdzie ostatnio zakończyliśmy czytanie.
 • Zapraszamy do zapoznania się z pomocą platformy w formacie pdf - kliknij tutaj

Polecamy do obejrzenia 3 flimiki instruktażowe, które pomagają poruszać się po platformie:Informacje techniczne pdf


Drogi Czytelniu ... chcesz otrzymać kod PIN do I-BUK Libra, masz więcej pytań? Zgłoś się do Biblioteki WSPS. Serdecznie zapraszamy!

KONKURS - I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM